Diskuse z FB

Zajímavé. A svým způsobem hrozivě poučné:

Peter Petrík

Viem,že je to offtopic,ale môže mi niekto vysvetliť,že prečo každý p*čuje na notebookových djov,resp čo vám na nich tak veľmi vadí?? (tým ale nemyslím djov čo púšťajú z virtual dj,lebo to zvládne aj hluché dieťa) Prečo si každý myslí že je to oveľa ľahšie ako real vinyl/cd?? rád by som sa to dozvedel,lebo akosi ma to u…ž začína štvať. dikes za odpovede :)

P.S: Hrám z klasických 1200iek a čuduj sa svetu, používam serato. ukameňujte ma ;)

Tomáš Daněk

rozdíl je pouze vizualni prez pc máš možnost vidět linku a napřiklat i tempo a jiné věci a u gramofonu se řidiš pouze podle zvuku.. já osobně sem hral taky prez pc-traktor atd , ale ted dávám přednost jedinečným vinylům :) dobré je to i napr spojit hrat z pc pomocí virtualních vinylu … neodsuzuju tzv. notebookových djov ,ale nepreferuji ;)

Ondřej Žákovec

‎95% méně času při hledání tracku to je velká výhoda,ale … z kompu nehraju…

Peter Petrík

Ak porovnám serato s vinylom, má aj svoje výhody aj nevýhody.

výhody: nemusím všade nosiť ťažké bagy s platňami/cd, neexistuje, aby mi serato chytilo spätnú väzbu, rýchle vyhľadávanie trackov, keylock, pri preskočení ihly pokračuje ďalej track (v REL móde), loop a cue body a iné prkotiny (ktoré skoro nikdy nepoužívam)

nevýhody:kvalita mp3 sa nikdy nevyrovná vinylu,latency,kolísanie rýchlosti (aspoň ja som si tak všimol),troška digitálny scratch a v neposlednom rade veľa inteligentov,čo ani nevedia čo to je zač a tvrdia že cez to dokáže hrať každý debil :) )

až sa čudujem,že tu zatiaľ nie sú komenty tých inteligentov :) ) asi sa nikdy od nich nedozviem čo ich tak serie na digital djoch :)

Kubík Jimmy Exner

No tak předně narazím na to co si psal: že kvalita mp3 se nikdy nevyrovná vinylu nemusí bejt vždycky pravda a není to pravda. Možná starejm vinylům nesoucí označení AAA ty jsou skutečně analogové podobně jako kazety a mají úžasný zvuk. Kdežto ten zvuk, který je lisován (popř. vyrýván) do vinylů z kterých hrajme teď my je stejně namasterován na určitý “bitrejt” takže ve finále stejně rozdíl nepoznáš a už vůbec ne v přeplněném klubu. Navíc si myslím, že většina lidí a to i odsud ani nepozná rozdíl mezi 128 a 320kbps MP3. Nehledě na to, že vinyl i jehla se opotřebovávaj a jsou celkem náchylný k poškození.

Takže můj názor: vinyl ano, ale tak na doma (sám mám gramce, ale do klubů je netahám). Co se týče hraní z kompu a serata budiž určitě to ušetří práci, ale jak již někdo napsal nepreferuji. Co mě vadí je ten trend, že všechno je čím dál tím víc řízeno PC, za chvíli by pak DJs zlenivěli, seděli za compem a a mačkali tlačítko další song a srovnej tracky, do majku by neuměli kváknout a komunikace s lidma na parketě by šla do kytek.

Já osobně preferuju v klubu hraní z playerů z důvodů: že jsou lehký, že k nim můžu připojit HDD, a taky proto, že můžu hrát všechno kdežto na vinylech úplně všechno nevychází. Pro mě prostě takovej rozumnej kompromis. :)

Jaroslav Koller

Ti co hrají z ntb se dělí na 2 poloviny. 99 % těch, co si postahuje muziku, neřeší moc kvalitu a hlavně, že “hraje”. Další je to, že řada z nich podráží ceny.

Pak je procento těch, co k tomu nějak dospěli, mají externí zvukovku-prostě jim záleží na zvuku a odvádějí svoji práci profesionálně a mají legální tracky. S těmi problém nemám. Mě nebaví s sebou tahat kufry a i o tom uvažuju, jenže bych se asi ugraboval. Nemám na to čas a určitě bych k tomu chtěl další nádobíčko. Takže bych musel věnovat rok přípravě za cenu velkých nákladů.

Dj je od slova diskjockey, takže tu máme vlastně nastupující řadu NJs. Mě v zásadě mi nevadí, pokud nemaří práci ostatním.

Možná je to u laiků spíše bráno jako auto bez motoru, prostě to vypadá jinak. Co se týká zvuku, to by bylo na dýl…

A možná mi vadí to, že začínají chodit lidi s Flashkou… hele zahraj. To bych střílel. Jak si může dj dovolit zahrát něco z cizího media… to už je fakt pouštěč a ne DJ.

Párty Akce

Pokud někdo přinese něco co nemam, ale klidně bych to zahrál, když bych to měl, tak v tom nevidim problém…

Co se týká hraní z PC/CD. Časem, nic jiného než digitální přehrávače nebudou a CD nebude kam strčit, a na vinylech bude vycházet tak 10% produkce, a co se týká diskoték, tak 0%. Takže tento problém se vyřeší sám, a všíchni budou hrát z PC…

Jaroslav Koller

To je naprostá pravda. Všechno co se točí, půjde do háje… Je to škoda, protože pak už se djs budou lišit pouze tou “kompilací” Nějaké mixování se bude považovat za samozřejmost. Nedivil bych se, že přijde doba, že “DJ” bude sedět doma a bude hrát online třeba na dvou akcích. Prostě pojede jen stream.

To se stalo vlastně i na poslední Trance Energy, Armin byl pouze online… a lidi byli hotoví, jak kdyby tam fakt byl a bylo narváno.

Takže majitel možná zaplatí nějaký stream a bude… Trošku Sci-fi, ale bojím se toho…Nebude to mít koule… už jen chladná technika… tady už vlastně ani nejde o to, kdo z čeho hraje… Pravda je taková, že budoucnost je fakt jasná… bohužel.

Kubík Jimmy Exner

Pěkná kravina co tu říkáte. Vinyl i CD si vždycky najdou cestu ke svým zákazníkům…

Dávno dávno lidé taky říkali, že v roce 2010 už nebude existovat nic jako auto na benzín a že to vlastně nebudou auta, ale jen automaty, do kterejch zadáte kam chcete jet a všechno to udělá za vás… Takže stejně jako tady by na tom strašně tratili těžařské společnost a další články řetězce tak u CDs a vinylů by na tom zase tratili vydavatelství, autoři a v neposlední řadě taky výrobci DJ techniky, která je u všech značek nechutně předražená. Nejsou snad blbí aby si pod sebou začli řezat větev. CD a vinyly prostě jen tak nezmizej, možná se změní procento DJs hrajících z PC ale určitě ne nijak drasticky… :) Stále navíc existujou kluby kam vás i s vaším počítačem prostě nepustěj :P a je to tak dobře.

Párty Akce

CD přehrávače budou, ale nebude nikdo kdo bude vyrábět CDčka, takže ti budou k hovnu…:-D Už dneska to je na pokraji krachu…Vinyly jsou už teď na komerční akci nepoužitelné, protože půlka věcí nevychází a časem to bude jen a jen horší…

Kubík Jimmy Exner

Vinyly možná, jak už sem psal nahoře sám z nich na akcích nehraju páč na nich dost věcí nevychází, ale CDčka jen tak neskončej i když lidi stahujou z nentu jak o život furt jsou taky lidi který si ten origoš koupěj a furt jsou taky nějaký DJs. Navíc CD má tu nepostradatelnou výhodu, že na něm můžou bejt třeba jen dva songy dobrý a zbylech 10 sračky a vy si to kvůli těm dvoum songům koupíte, ale platíte všech 12. Stále se na CDčkách prostě vydělává. Ne jako dřív, kdy se jejich ceny pohybovaly běžně kolem 500+ Kč, je prostě jasný, že s rozvojem internetu museli vydavatelé s cenou dolů, ale prostě furt je to výdělečný. A ještě to tak určitě nějakou dobu bude.

Jaroslav Koller

Obojí je pravda. Kubíku mě už se stalo, že mi majitelka podniku řekla, že kluka s ntb prostě platit nebude… Asi to fakt úplně nevymizí, ale člověk je tvor líný a jsou djs jako třeba už předloni Lucca řekla, že už nevydá nic fyzicky, jen mp3 -- tedy co se týká singů, protože se to prostě nevyplatí… A kolikrát mě mrzí, že si chci koupit singl kvůli remixům a on je pouze v mp3 a to mě štve…

Super bylo, když mi pře 10 lety kolega řekl (byl jsem se pouze bavit) -- hele vem to za mě jdu na chvíli na bar a já podle obalů poznal kde co je… A smažit si to… všechno vypadá stejně a hledej pak v cizích cds… Kdo se má crcat s tiskem bookletu… mám rád, když to přijde komplet a má to daný obal…Mno jsem zvědav jak dlouho to vydržím dělat po staru.. ale je pravda, že je stále dost lidí, co to ocení.

Kubík Jimmy Exner

Já to myslel s CD jako obecně. S remixama na CD je to poslední dobou fakt bída. Hodně remixů se pak nedá sehnat za prachy ani na netu, protože na to prostě nejsou práva takže jedině ilegal. A asi to takhle fakt zůstane, páč si myslím, že v tomhle žádná revoluce určitě v nejbližší době jen tak nebude. Ale zas pokud vím, tak OSA ti prej peklo neudělá pokud se ten remix prostě jinak než ilegal sehnat nedá. To nevim teda ze sebe, sám sem kontrolu díkybohu ještě nezažil, ale říkalo mi to už pár lidí.

Párty Akce

Ono Ose je ze zákona jedno z čeho hraješ, protože z novely v roce 2006 se vytratila část o originálním nosiči… takže oni ač by chtěli a straší tim, tak se nemají o co opřít. A pokud si někdo koupí origo CD, z kterého použije dvě písničky, tak je idiot :-D

Kubík Jimmy Exner

No ale musíš jim to nějak doložit ne? jak si tu hudbu nabyl? Jinak psal sem ti zprávu tak jukni kdyžtak.

Párty Akce

Nemusíš, protože prostě v zákoně není nic o tom, že musíš hrát z originálů… Jedinný co musíš, tak jako provozovatel akce platit za to že to pořádáš, ale jako DJ nemusíš nic… Nehledě na to, že OSA má stejné pravomoce jako prodavač cukrové vaty na pouti…:-D

Peter Petrík

Čítam tu celkom zaujímavé názory. Je pravda že vinyl si už pomaličky nikto nekupuje alebo ak aj áno, tak je to len slabé percento djov. Ale to sa aj dalo čakať keď prišlí do módy cd prehrávače a neskôr digital djing.

To isté čaká pravdepodobne aj CD,kedže sa tiež stal veľký hit teraz hrať z usb flashiek,atď. Ale nie je to len o nás djoch ale veľa ľudí si skôr stiahne(kúpi) z netu album ako by to mal hľadať v obchodoch. Možno sme zleniveli. Ja tvrdím že všetko má svoje pre a proti. Počítače sú čoraz výkonnejšie, teraz keď chce niekto tvoriť vlastnú hudbu tak mu stačí PC. V podstate sa umenie dostáva do izby komukoľvek kto sa o to zaujíma. Lenže každá minca má 2 strany a čo ma na tom asi najviač štve že je internet preplnený kadejakými home made sračkami a nájsť v tom obrovskom chaose dobrý a kvalitný track je myslím dosť ťažké,nehovoriac o tom,ze hockto ukradne odtiaľ jeden loop,ztamaď jeden loop,jebne na to nejaký známy track a je na svete za 5 min nový remix na lady gaga (čo sa ani v originále nedá počuvať a nie to ešte v nejakom pikypuky electrohouse remixe od “dj maťa z dediny”). Nechem týmto nikoho uraziť kto doma tvorí tracky,keďže aj ja patrím medzi ne,len hovorím že ako je na tom dnešná doba. Čo budúcnosť prinesie záleží len a len na nás,či to prijmeme či nie(teraz narážam na to stream hranie).Mne osobne sa to vôbec nepáči. Keď budeme proti tomu bojovať, tak sa to určite neuchytí.

A čo sa týka toho,že by notebook dj kradol flek cd/vinyl djom tak to som si zatiaľ nevšimol,podľa mňa je neskutočné množstvo jukebox “djov”,ktorí to robia a je to jedno či hrajú z cd alebo z NTB.

Na záver ešte dodám jednu vec, mne je úplne u prdele kto z čoho a ako hraje,hlavne nech to robí kvalitne a z lásky k hudbe a nekazí ju. Peace

Ultrafino

Ono je to docela jednoduchý. V zásadě jsou tři druhy lidí, co hrajou. První jsou opravdoví DJové a hodně velká část jejich práce je hledání unikátní hudby, kterou pak ještě unikátním způsobem míchají dohromady. Prolízají antikvariáty, aukce, jezdí po světě a když mají dost znalostí, trpělivosti a čuch, tak vyloví věci, které nikdo jiný nemá. Takoví lidé hrají z vinylů. Pak jsou DJové, kteří pracují hlavě se zvukem, střídáním a modulací rytmů a hrají moderní taneční hudbu, která na vinylech často ani nevychází. Ti hrají z CDček nebo laptopů, ale vzdali se tím pádem role vyhledávače muziky a ztratili tak trochu “ksicht”. Pak je třetí, zdaleka bohužel nejrozšířenější druh, a to jsou kluci, co si koupí notebook, naládujou do něj postahovaný mp3jky, co znají z rádia a přes noc se z nich stanou “DJové”. Jo a ještě taky musí mít mikrofon a říkat do něj vtipy a vyhlašovat “lesbišou” a “striptýz”. Takhle to je a je jen na tobě, kterou z těch tří cest si vybereš:)

Párty Akce

Hezky si to vymyslel…:-D

A teď mě pověz jak chceš spojit verzi DJe č.1 s tim, že hraje na diskotékách, protože prostě má rád diskotéky a jinou hudbu nehraje ?

Ultrafino

Nechci to spojovat a ani to spojit nejde. Buď bereš DJing jako regulérní formu muzikantskýho vyjádření, nebo ho bereš jako juchání na dydžinách. To je jako by ses ptal režiséra, jak chce točit kvalitní filmy a zároveň je prezentovat v šest večer na Primě.

Párty Akce

Takže dle tebe DJ hrající na diskotéce není DJ ať dělá co dělá? :-D Ještě že nemáš moc omezený názory :-D

Ultrafino

Spíš mám omezenou definici označení DJ.

Rudolf Špičák

A zase ten mikrofon :-D tak… Zobrazit víceže propojení DJ 1 a DJ 2 není jo? a co když je i propojení s mikrofonem z tvé krásné kapitoly 3??? Tímto spojením Ti vyjdehodně DJů, co jezdí po diskotékách a jsou známí… no buď teda hrát všechno a jezdit všude možně podívat se do hodně diskoték a nebo hrát z vinylu a jezdit po omezených klubech a akcích, kde se někdy hraje i za pití na večer? Nechci někoho urazit, jen mě se vždy líbí to jak jednoduše odsuzuješ… Jak to tady řekl Petr: ať hrajete z čehokoliv, hlavně to dělej z lásky k hudbě, když to totiž děláš pro prachy, tak to se pozná hnedka… Opravdu jen proto, že máš vinyly je sice obdivuhodné, ale každý na to nemá love -- neznamená že nemá prachy na kupované MP3 nebo origošky -- abysme si rozuměli… ale dát za jednu skladbu na vinylu tolik jako za 2 a více orif´gošek je prostě u někoho luxuxs no.. ale opět to Tvé krásné a roztomilé škatulkování :-D DD fakt se bavím jak Tě úplně vždy vzruší ten mikrofon :-D DDD …

Ultrafino

Z desek se hraje v omezených klubech. Nechceš hrát za pití, ale neděláš to pro peníze. Miluješ hudbu, ale platit za ni je podle tebe luxus. Ty jsi Rudo tak hrozně moc mimo, že vůbec nevím, odkud bych ti měl začít vysvětlovat jak moc mimo jsi. Takže zkusím vizuální pomůcky:

1) DJ:

2) DJ:

Zobrazit více

3) Pouštěč:

Párty Akce

Osobně budu radší tento veselý děda, než ty chcípaci před ním :-D

Comments are closed.